5 sierpnia 2022

Rozmowy w kuluarach

O zakulisowych rozmowach słów parę

Zielona kawa – godna uwagi?

Zielona kawa nie jest tak popularna jak jej czarna odpowiedniczka. To właśnie ten tradycyjny napój większość z nas wypija rano przed pracą dla zastrzyku energii na cały dzień. Jednak coraz częściej dochodzą do nas słuchy, że czarna kawa nie jest wcale tak zdrowa jakby się mogło wydawać. Pobudza pracę serca, ale jej przedawkowanie może prowadzić do odwodnienia, nudności, kołatania serca i bólu brzucha. Wszystko to, nie jest ciekawym repertuarem, którego oczekujemy z samego rana.

Jakie są efekty picia zielonej kawy?

Zdrowszym wyborem jest zielona kawa, która powoli zyskuje swoich zwolenników. Ta odmiana kawy wpływa na poprawę kondycji organizmu dzięki antyoksydantom. Ponad to wiele osób wspomina o utracie zbędnej wagi dzięki regularnemu picu zielonej kawy. Pomaga usuwać depozyty tłuszczowe w ludzkim ciele. Z powodu właściwości przeciwutleniające hamuje rozwój komórek nowotworowych i opóźnia procesy starzenia. Wpływa również pozytywnie na walkę z cellulitem.
Trzeba jednak pamiętać, że zielona kawa ma zupełnie inny smak od tej tradycyjnej. Wyróżnia się goryczą, podobną do zielonej herbaty. Z powodu tego smaku, niewiele osób decyduje się na zmianę porannego napoju. By przełamać nieciekawy posmak zielonej kawy, warto dolać do niej mleka lub miodu, co pozwoli osłodzić napój. Trzeba jednak uważać by nie przesadzić ze słodkimi dodatkami, ponieważ wtedy zielona kawa utraci swoje odchudzające właściwości.

Gdzie kupić zieloną kawę?

Kupiona zielona kawa w sklepie online może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie we wszystkich miastach funkcjonują sklepy, w których można dostać ten specyfik. Warto wtedy przyjrzeć się ofertom online, które zapewniają produkty od sprawdzonych marek, z zagranicy i po dobrej cenie.
Lokalne herbaciarnie i sklepy ze zdrową żywnością zapewniają przyjrzenie się produktowi z bliska. Warto jednak pamiętać, że zakupy online stały się już codziennością i producenci przy swoich produktach sporządzają szczegółowe opisy wraz z instrukcjami użytku. Warto zaufać internetowym sklepom z danymi produktami by przekonać się, że nie są to zakupy w ciemno. Nie trzeba martwić się również o wydatek, ponieważ zielona kawa nie jest o wiele droższa od swojej tradycyjnej siostry. Wszystko zależy od pojemności opakowania i marki. Na sam początek warto postawić na małe opakowania i producentów średniej jakości. Wszystko rozchodzi się o niecodzienny smak zielonej kawy. Warto jednak pamiętać, że dzięki swoim naturalnym właściwościom, można traktować ten napój jako ziołowy napar, który pity jest dla zdrowia, a nie smaku tak jak czarna kawa.

More Stories

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. | Newsphere by AF themes.