5 sierpnia 2022

Rozmowy w kuluarach

O zakulisowych rozmowach słów parę

Lasery Warszawa czyli laser tag – czym jest ten sport?

Wielu chłopaków i dorosłych mężczyzn uwielbia spędzać czas grając w gry komputerowe. Różnego rodzaju gry akcji, gdzie gracz wciela się w rolę żołnierza cieszą się niesłabnącą popularnością. Z tego powodu, każdy fan elektronicznej rozgrywki chciałby spróbować swoich sił w grze tego typu lecz „na żywo”. Możliwością na takie niezapomniane wrażenia jest laser tag.

Czy jest laserowy paintball?

Zasady gry nie są skomplikowane. Biorą w niej udział najczęściej dwie drużyny złożone z równej liczby zawodników. Każdy z nich dostaje specjalny karabinek oraz kamizelkę posiadającą odpowiednie czujniki. Karabinki nie strzelają wiązką lasera, lecz promieniem światła, co sprawia, iż rozgrywka jest w pełni bezpieczna. Nie trzeba obawiać się o różnego rodzaju uszkodzenie oczu czy skóry, a gra jest całkowicie bezbolesna – w przeciwieństwie do standardowego paintballa.

Co ciekawe, bronie stosowane do rozgrywki to najczęściej repliki prawdziwych karabinów, dlatego każdy gracz może poczuć się jak bohater swojej ulubionej gry akcji.

Jaki są tryby gry?

Ogólnie rzecz biorąc w lasery Warszawa istnieje możliwość zagrania różnego rodzaju scenariuszy. Najpopularniejszym jest standardowy deatchmatch. Każdy walczy z każdym. Jest to dobra rozrywka, kiedy nie udało się zebrać dużej grupy do gry. W przypadku kiedy uda zebrać się większą ilość osób, można wypróbować grupowy deatchmatch, dobierając się w drużyny.

Bardzo popularnym trybem gry jest capture the flag. Polega na tym, iż obie drużyny stające na przeciwko siebie posiadają własną bazę, w której znajduje się flaga. Celem tej rozgrywki jest zdobycie wrogiej flagi i zaniesienie jej do swojej bazy. Jeżeli uda się tego dokonać, drużyna zdobywa punkt.

Bardzo często istnieję dodatkowe tryby gry. Bardzo często można spotkać scenariusz, w którym jeden z graczy posiada ulepszony sprzęt, a cała reszta próbuje go pokonać. Prawdę mówiąc, pomysłów na scenariusze jest bardzo dużo i jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia autorów.

Podsumowując, laserowy paintball jest bardzo fajnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jest to rozgrywka, w której liczy się spryt i sprawność. Przydadzą się również stalowe nerwy i myślenie strategiczne. Jeżeli ktoś chciałby poczuć się jak bohater ulubionych gier akcji, powinien z pewnością spróbować zabawy w laser tag. Jeżeli uda się zebrać dużą liczbę osób chętnych do gry, zabawa będzie przednia, jednak nawet kiedy grupa będzie mniejsza można bardzo ciekawe spędzić czas w ten sposób. Z pewnością jest to rozrywka, której każdy powinien spróbować!

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. | Newsphere by AF themes.